O FIRMIEO FIRMIE
USŁUGIUSŁUGI
SYSTEMY VENLOSYSTEMY VENLO
SYSTEMY CIENIUJĄCESYSTEMY CIENIUJĄCE
PŁYTA WARSTWOWAPŁYTA WARSTWOWA
CENTRA OGRODNICZECENTRA OGRODNICZE
NADZÓR NAD PRACAMINADZÓR NAD PRACAMI
SERWISSERWIS
WYNAJEMWYNAJEM
GALERIAGALERIA
NASZE OBIEKTYNASZE OBIEKTY
CERTYFIKATYCERTYFIKATY
KONTAKTKONTAKT
PolishNederlandsEnglishFrenchDeutschEspaniolKoreanSlovenianRussianFirma Gędek zajmuje się budową szklarni typu Venlo od 1995 roku. Pierwsze szklarnie w Polsce to obiekty nie przekraczające powierzchni 5000m2 i wysokości 3,5m, montowane głównie z materiałów używanych sprowadzanych z Holandii na zamówienie klienta. Dziś po wielu latach rozwoju polskich jak i europejskich ogrodników są to konstrukcje wyłącznie nowe o powierzchniach nawet ponad 100.000m2 i wysokości przekraczającej 6m, sterowane wyłącznie poprzez systemy komputerowe o zautomatyzowanym wietrzeniu , nawadnianiu , cieniowaniu a także transporcie wewnętrznym. Wpływa to bezpośrednio na lepszą wydajność produkcyjną i co z tym związane lepszą ekonomię.

Nasza firma realizuje każdego rodzaju inwestycje na poziomie firm holenderskich specjalizujących się w budowie szklarni od samego ich początku.
Dysponujemy zaawansowanymi platformami szklącymi umożliwiającymi szklenie szklarni na dowolnej wysokości z dowolnym rodzajem szkła dachowego uniezależniając się także od niestabilnego podłoża często spotykanego przy takich inwestycjach.

Dzięki maszynom, które posiadamy grupa 8 osobowa ma możliwość szklenia dachu dwoma platformami co zmniejsza ilość ludzi potrzebnych do przeprowadzania projektu o 50% a zarazem zwiększa wydajność, odciążając pracowników od zbytniego wysiłku fizycznego pozwalając im uzyskać stabilne ilości zaszklonych metrów kwadratowych przez cały czas trwania projektu. Przy udziale platform szklących załadunek szkła został także zautomatyzowany i nie wymaga ręcznego podawania go na dach szklarni, całe palety szkła ładowane są automatycznie na platformy szklące co zarazem zmniejsza bardzo jego ewentualne uszkodzenia. Każda szkląca grupa w naszej firmie szkli minimum 5000m2 dachu na tydzień przy założeniu, że szklarnia ma minimum 10.000m2 powierzchni.


Do wznoszenia konstrukcji nasza firma wyposażyła się także w platformy budujące, stosowane praktycznie wyłącznie w Holandii. Pozwalają one na przygotowanie materiałów na podłożu, połączenie ich w odpowiednie bloki, a następnie wznoszenie konstrukcji na dowolną wysokość w pełni automatycznie z minimalnym udziałem naszych pracowników, ograniczającym się jedynie do połączenia bloków w całość. Wydajność grupy 8 osobowej to około 5.000m2 powierzchni na tydzień gotowej do zaszklenia, przy założeniu że jest ona nie mniejsza niż 10.000m2.

Budowa szklarni Building Greenhouse
 
Budowa szklarni Building Greenhouse
 
Budowa szklarni Building Greenhouse
 
Budowa szklarni Building Greenhouse
 
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
      budowa szklarni building greenhouse